Koolivaheaeg Tartu muuseumides

posted in: Uncategorized | 0

Saabuval talvisel koolivaheajal on Tartu kandi lastele kokku pandud vahva vaheajaprogramm Tartu muuseumides. Trüki- ja Paberimuuseumi ootame lapsi kolmel laagripäeval.

KUIDAS SAADA LOODUSVAATLEJAKS

26. veebruaril kutsume teid avastama paberivalmistamise ja trükikunsti põnevaid saladusi ning valmistama isetrükitud kaanega alustaja loodusvaatleja vihikuid. Päeva teist poolt viib läbi TÜ loodusmuuseum, kus õpitakse loodusvaatlema ning märkama erinevaid loodusmärke ja -nähtusi. Õpitakse ära tundma Eestis enam levinud linde, putukaid ja imetajaid ning nende jälgi looduses.

Laagripäev on mõeldud 9-12-aastastele lastele.

KARU KAITSEB, HUNT MÄRKAB, MÄRKMIK MÄLETAB

28. veebruaril ja 1. märtsil ootame huvilisi esmalt ERMi rääkima sõprusest ja märkidest, mis meile kaitset annavad. Päev algab paberteatri etendusega, mis räägib hoidmisest ja kaitsmisest. Seejärel uuritakse lähemalt märke ja sümboleid, räägitakse kaitsemaagiast ning joonistatakse neist huvitavamad paberile. Päeva teine pool möödub Trükimuuseumis, kus valmistatakse oma lemmikmärgi linoollõige ja kaunistatakse sellega ise käsitsi köidetud märkmik.

Laagripäev on mõeldud 7-10-aastastele lastele.

 

Täpsemat infot toimumisaegade, päevakava ja registreerimise kohta leiad aadressilt: https://tartu.ee/et/kalender/muuseuminadal_2019