Linotüübipäev / Linotype day

posted in: Uncategorized | 0

Mis kellavärk on linotüüp? Kuidas on ta seotud ühe väikse printsiga? Mitu metalli paneb kokku täherea? Seda kõike ja muud saab uudistada uue aasta esimesel neljapäeval, mil paneme töösse masina, mis aitab Trükimuuseumi esimese raamatu valmis teha. Linotüübi juures jagame seletusi ja soovijatel laseme ka ise proovida, kuidas tinarida trükkida. Soovi korral saab selle isegi koju võtta, lunastades see endale €25,00 eest.

Üritusele pääseb muuseumipiletiga, mis väikestele ja õppijatele €2,00 ja suurtele €5,00. Muidugi räägime kõrvale ka muud juttu, mis muuseumis toimub, kuhu me varsti oma masinatega edasi liigume ja mida kõike on muuseumis võimalik peale ajaloo õppimise teha ja teada saada.

Tule endale sobival ajal, toimetame masina juures neljapäeval, 4. jaanuaril kella 14-18 vahel.

Facebooki link üritusele


–In English–

What kind of wonder machine is linotype? How is it connected to a little prince? How much metal is needed for making a type slug? All this and the rest will be answered on the first Thursday of the new year, when we will put to work a machine that will help to complete the first book made in the Estonian Printing Museum. At the Linotype day you are welcome to see or even try out how the machine works. If you wish, you can make one line yourself and take it home by redeeming it for € 25.00.

The event will be accesable with a museum ticket, which will cost € 2.00 for the little ones and € 5.00 for grown ups. Of course we will give a tour if interested and tell a little whats going to happen with the museum in the future.

Come as you wish, the machine will be running on Thursday, 4th of January from 14:00 and 18:00.

Facebook link for the event