Vanade trükipresside ülalpidamine pole lihtne — nad vajavad sooja ja valgust, hoolitsevat kätt ja ohtralt masinaõli. Pakume nii eraisikutele kui ettevõtetele võimalust toetada omapärasel viisil trükikunsti ajaloolise pärandi säilitamist, adopteerides mõne meie kogusse kuuluva seadme. Adopteerides ühe meie asuka, võtate oma kanda osa tema ülalpidamisega seotud kuludest ühe aasta jooksul.

Press või seade jääb ikka oma kohale muuseumi põhisaalis, arhiivis või angaaris, küll aga saab ta teie soovil endale sildi hea(de) kasuvanema(te) nimega, teie saate aga kauni tänukirja. Kui te seda ei soovi, siis jääb teie panus mõistagi anonüümseks. Samuti on lahkel kasuvanemal õigus alati oma kasvandikku külastada ehk teisisõnu prii pääse muuseumi. Tuletage seda ainult meile uksel meelde!

Allpool on toodud need seadmed, mis täna adopteerimist ootavad. Klikkides pildil, avaneb seadet kirjeldav leht, kus on kirjas lisainfo, sealhulgas adopteerimistasu. Leidsite oma lemmiku? Nüüd kirjutage typa@typa.ee. Kirjutada võite ka kõigi teiste küsimuste korral.

Trükimuuseum on kantud tulumaksusoodustusega mittetulundusühingute nimekirja, seega võite adopteerida julgelt ka ettevõttena. Vajadusel väljastame teile mõistagi arve (misjuhul lisandub ülalpidamiskuludele käibemaks 20%).

Vabad seadmed

Adopteeritud seadmed