Trükimuuseumi Rõdugaleriist on saanud Galerii. Kuigi nime defineerivat rõdu enam pole, on uues asupaigas asuv galerii täiesti uus, värske ja seintelt kumab vastu “tabula rasa”. Esimese näituse Trükimuuseumi galeriis õnnistab sisse Briti graafiku Bob Sparhami näitus pealkirjaga “Looduse kuma”.

Bob Sparham on kunstiajaloolase taustaga briti kunstnik ja õppejõud. Bobi inspiratsiooniallikaks on Jaapani trükikunst, mis ajendab teda looma mahedatoonilist graafikat, fookuses loodusvaated. Tartu kunstipublikule on Bobi looming tuttav Linoollõike konkursi näitusest 2017. aasta mais, kui Bobi graafika osutus žürii lemmikuks.

Näituse avamine toimub 27. veebruaril algusega kell 19.00. Trükimuuseumi uus galerii asub Kastani 48f hoovis, juhised muuseumisse leiab siit:
http://www.trykimuuseum.ee/muuseum-kolib

Näitus jääb avatuks kuni 18. märtsini.
Bobi looming: https://www.printsolo.com/store/SparhamBob/

Facebook: https://www.facebook.com/events/1781953455443162/
Bob Sparham viibib Tartus Tartu linnaresidentuuri programmi raames. Linnaresidentuuri programmi rahastab Tartu linn, Eesti Kultuurkapital ja Hasartmõngumaksu Nõukogu. Programmi viib läbi Eesti Trüki- ja Paberimuuseum. Rohkem infot projekti ning tulevate kunstnike kohta leiad lehelt residency.tartuensis.com