Suurbritannia graafik ja eksperimentalist Charlotte Biszewski avab 22. märtsil kell 19:00 Trükimuuseumi galeriis oma näituse.

„Kirjad tsüaanis” on eksperimentaalnäitus, mille fookuses on Tartu elanike lugude jutustamine. Kahe kuu pikkuse residentuuri jooksul on Charlotte Biszewski uurinud, kuidas anda edasi anonüümseid jutustusi viusaalkunsti kaudu. Kunstnik palus Tartu elanikel kirjutada enda mõtteid vastuste või küsimuste näol kirjutusmasinatel, mis olid paigutatud erinevatesse asutustesse. Kogutud tekstid leiavad enda koha näitusel, olles läbinud mitmeid iidseid ja tänapäevaseid tehnikaid, nagu söetrükk ja tsüanotüüpia.

Täname kõiki asutusi, kes osalesid antud projektis: Tartu Kunstimuuseum, Tartu Kunstimaja / Tartu Art House, Tartu ülikooli loodusmuuseum, Tartu Oskar Lutsu nimeline Linnaraamatukogu

Näitus on avatud 22. märtsist kuni 22. aprillini. Eesti Trüki- ja Paberimuuseumi uus galerii asub Kastani 48f hoovis, juhised muuseumisse leiab siit:
http://www.trykimuuseum.ee/muuseum-kolib

Charlotte Biszewski: https://www.charlottebiszewski.com/

Näitust toetavad: Eesti Trüki- ja Paberimuuseum, Tartu Linn, Eesti Kultuurkapital, Hasartmängumaksu Nõukogu
Charlotte Biszewski viibib Tartus Tartu linnaresidentuuri programmi raames. Kunstiresidentuuri programmi rahastab Tartu linn ning seda viib läbi Eesti Trüki- ja Paberimuuseum. Rohkem infot projekti ning tulevate kunstnike kohta leiad lehelt residency.tartuensis.com

Facebook: https://www.facebook.com/events/819172708287707/