Hea uudis! Näitus jääb avatuks kuni 29. detsembrini!

Hallides toonides oktoobrisse toob värvi- ja emotsioonikirevust ühisnäitus pealkirjaga Hell Hunt and the Slippery She-Wolf | Inspiratsioon. Rõdugaleriis toimuv näitus on jagatud kaheks: Leedu juurtega Austraalia graafik ja libahundientusiast Jazmina Cininas esitleb enda unikaalset loomingut väikses saalis ning Eesti graafikud esitlevad Muhu saarel loodud graafikat suures saalis.

Jazmina linoollõigete hulgas saab näha ainust teost, mis on valminud kolme Tartus veedetud kuu jooksul. Jazmina tööd valmivad aega ja täpsust nõudvas linoollõiketehnikas, mille puhul kasutatakse kogu tööprotsessi käigus vaid ühte linoolplaati. Tulemuseks on võrratult kaunid teosed. Muuhulgas saab näha Jazmina varasemat loomingut.

Eesti graafikute näitusel osalevaid kunstnikke seob osalemine rahvusvahelisel trükigraafika workshopil Muhu Print, mis toimus sel suvel juba kolmandat korda Eesti Kunstnike Liidu kunstitalus, Nõmmkülas, Muhumaal.
Erinevaid põlvkondi ja rahvuseid koondav workshop viib kunstnikud oma tavapärasest töökeskonnast välja, et koos trükkida, kogemusi vahetada ning ebaharilikus olustikus inspiratsiooni ammutada. Elamine ja töötamine külg külje kõrval arhailises talukompleksis annab osalejatele võimaluse üksteiselt õppida ja kogeda erinevavaid loomeviise, näha uusi võimalusi kunsti sünniks.
Graafikud: Kalli Kalde, Britta Benno, Eve Eesmaa, Kaija Kesa, Lembe Ruben, Kadri Toom.

Näituse avamine toimub 26. oktoobril kell 19.00 Rõdugaleriis.
Näitus jääb avatuks kuni 29. detsembrini.
Rohkem Jazmina loomingust: http://www.jazminacininas.com/

Näitust toetavad: Eesti Trüki- ja Paberimuuseum, Tartu Linn, Tartu Kultuurkapital, Eesti Vabagraafikute Ühendus
Jazmina Cininas viibib Tartus Tartu linnaresidentuuri programmi raames. Kunstiresidentuuri programmi rahastab Tartu linn ning seda viib läbi Eesti Trüki- ja Paberimuuseum. Rohkem infot projekti ning tulevate kunstnike kohta leiad lehelt residency.tartuensis.com