Laupäeval, 17.12.2016 kell 19:00 ootab külaliskunstnik Jeya Jeni Yang (USA) kõiki huvilisi Trüki- ja Paberimuuseumi Rõdugalerii “tagaruumi”, kus ta esitleb oma kunstiteoseid ja eksperimentaalanimatsioone, mis valmisid Tartus ühekuuse residentuuri jooksul.

Jeni Yang, kunstnikunimega Jeya on sündinud Taiwanis, ent elab ja töötab hetkel Californias. Olles tegutsenud mõnda aega illustraatorina, läks Jeya uuesti kooli ning omandas hariduse eksperimentaalanimatsiooni alal. Viimasel ajal on ta veetnud aega erinevates kunstiresidentuurides Panamast Hispaaniani ning nüüd siis Eestis.

Oma kunstiteostes on Jeya keskendunud erinevtele ohustatud liikidele. Eesti projekti jaoks valis Jeya välja Euroopa naaritsa, keda ta kehastab nii digitaalses animatsioonis, liikuva nukuna, käsitsi liigutatavas pabermultifilmis ja teistes töödes. Olles siiski illustraator, ümbritseb kõiki tema töid mõnus värviline atmosfäär.

Jeya ühe-õhtu esitlus on tema Tartu kunstiresidentuuri kulminatsioon. Ta pole siinkandis varem käinud ja Tartu Kunstiresidentuur aitas tal avardada arusaamist põhjamaade kultuuri kohta ning omandada uusi kunstilisi perspektiive. Tartu Artist in Residency kunstiresidentuuri programmi rahastab Tartu linn ning seda viib läbi Eesti Trüki- ja Paberimuuseum. Rohkem infot projekti ning tulevate kunstnike kohta leiad lehelt residency.tartuensis.com.