27. veebruaril kell 7 õhtul kutsub Andrew Weatherill kõiki avama oma näitust, mille pealkirjaks on Ristumised: joon, ruum, protsess. Kuu aega kestnud residentuuri ajal on Andrew uurinud jooni ja ruumi läbi traditsiooniliste ning kaasaegsete trükikunsti tehnikate. Algselt vasegravüüri eksperimendina alanud protsess muutus hoolikalt läbimõeldud meetodiks, mille tulemuseks on rida kunstiteoseid, igaüks ainulaadne oma esteetikas.

Residentuuri käigus tehtud teosed põhinevad Andrew tähelepanekutel Tartu linnamaastike kohta. Abstraktsetel graafilistel lehtedel võib tunda ära puude skelette, lume ja hoonete osalise lagunemise motiive. Ehkki mõned kujundid meenutavad meile midagi tuttavat, jääb ülejäänu ebaselgeks. Need teravamad ja pehmemad vormid ristuvad ja toovad kaasa selle, mida tunneme Tartuna.

Andrew kunstiresidentuur toimus Tartu Linnaresidentuuri programmi raames. Tartu Artist in Residency kunstiresidentuuri programmi rahastab Tartu linn ning seda viib läbi Eesti Trüki- ja Paberimuuseum. Rohkem infot projekti ning tulevate kunstnike kohta leiad lehelt residency.tartuensis.com.

Näitus jääb publikule avatuks 18. märtsini.