Detsembrikuus saab TYPA galeriis külastada Taani keraamikakunstniku Jakob Stig Isakseni installatsioone tutvustavat isikunäitust “How to use”. Jakob viibib Tartus TAiRi kuuekuulise pereresidentuuri raames.

Installatsioon „Up-Cups“ suunab mõtlema praegusele kliimakriisile ja selle lahendusvõimalustele. Jakob on kasutanud vanu topsikuid ning andnud neile uue mõtestatuma elu.
Fridays for Future liikumine on hetkel levimas üle kogu maa. Noored tõstavad häält ja nõuavad, et neile jäätaks elamiskõlbulik planeet. Just sellest liikumisest on Jakob saanud inspiratsiooni sõnumiga taaskasutustopsikute kasutamiseks oma installatsioonis. Ta loodab, et teos paneb inimesi mõtlema sellele, millist tulevikku me tahame endale ja oma lastele ning tulevastele põlvedele. Peale näituse lõppu antakse topsikud Fridays for Future Tartu liikumisele.

Installatsioon „Between shadows“ on sündinud täielikult Jakobi Tartus veedetud aja jooksul. Inspiratsiooni on ta ammutanud pikematel jalutuskäikudel läbi linna, täpsemalt jäi talle silma Sõpruse sild, Tartu ja ka kogu Eesti pikim sild, mis kulgeb üle Emajõe ja Anne kanali. Ta oli lummatud silla struktuurist, õhuruumist ja ehitusmaterjalidest ning valguse ja varjude mängust silla all ja ümber. Ilmastikuolud muutsid silla juures sündivat vaatepilti veelgi huvitavamaks. Kõik need elemendid inspireerisid Jakobit „Between shadows“i loomisel. Installatsioon on keskkonnasäästlikust silmas pidades valmistatud WebShop.ee mööblipoel üle jäänud papist

Jakobi suhe keraamikaga algas 1999. aastal õppides Odder Højskoles. Hiljem täiendas ta oma oskusi keraamikakunstnikuna Taani Kuninglikus Kunstiakadeemias, mille lõpetas 2008. aastal. Jakob töötab peamiselt portselaniga, vahel ka segatehnikas. Ta õpetab keraamikat Odder Højskoles.

Projekti läbiviimist toetavad:
Tartu Artist in Residence
Danmarks Nationaltbanks Jubilæumsfond
Danish Art Foundation
Knud Højgaard Foundation

 

Näitust saab TYPA galeriis külastada muuseumi lahtiolekuaegadel K-P kell 12:00-18:00. Näitus jääb avatuks 15. detsembrini.