5.veebruaril avasime Trüki- ja Paberimuuseumi galeriis „Väikese printsi“ köitenäituse, eksponaatideks köitekunstnike loomingulisusest sündinud erilised köitmislahendused.

24 köitekunstniku loomingu aluseks on prantsuse kirjaniku Antoine de Saint-Exupéry kultusteos “Väike prints”. Kaante vahele köideti Trükimuuseumi poolt poognatena välja antud eksklusiivne kõrgtrükis käsitööversioon, mis trükiti väikesearvulises ja numereeritud tiraažis. Näitusel osalevad Eesti, Läti, Leedu, Soome ja Rootsi kunstnikud.

Kolmele kunstnikule anti välja preemiad. Eesti Trüki- ja Paberimuuseumi lemmikuks on Tulvi Turo kaanekujundus, Nahaliit valis parimaks Eve Kaareti töö ning raamatukogu enda lemmikuks sai Ilizane Grinberga köide. Lisaks toimus Facebookis publikuhääletus, mille käigus otsustas rahvas, et parim köide näitusel oli Maarja Roolahti oma. 

Trüki- ja Paberimuuseumi galeriis saab näitust külastada kuni 3. märtsini. Rändnäitusena mööda Eestit liikuv väljapanek suundub peale Tartut veel Pärnusse, Viljandisse, Kuressaarde, Rakverre ning sealt edasi ehk juba üle riigipiiri asuvatesse raamatukogudesse.