NB! Koroonaviiruse SARS-CoV-2 leviku tõkestamiseks palume oma külastajatelt:

  • tulla üksi või kahekesi (reegel ei kehti peredele);
  • võimalusel anda tulekust ette teada;
  • desinfitseerida käed enne ja pärast külastust. Tagame külastajatele desinfitseerimisvahendi ja ühekordsete kinnaste kasutamisvõimaluse;
  • tulla tervena ja hea enesetundega. Riskigrupis inimestel soovitame tungivalt kanda kaitsemaski (kel oma maski kaasas pole, saab selle kohapeal osta).

Tuuride ja töötubade maksimaalne suurus on 10 inimest.

 

TYPA (eelnevalt Trüki- ja paberimuuseum) on külastajatele avatud K-P 12.00-18.00. Külastajagruppe võtame vastu ka väljaspool avamisaegu, sealhulgas õhtuti. Gruppidel palume igal juhul külastusaeg broneerida.

Üksikpilet (8 €, sooduspilet pensionäridele ja õpilastele 4 €) sisaldab giidiga pooletunnist ringkäiku muuseumis. Külastuse käigus tutvustame teile trükikunsti sünnilugu Euroopas, näitame oma puu- ja tinatähtede kogu, räägime erinevatest trükipressidest ja köitekunstist.

Kõige sisukama külastuskogemuse saate, osaledes mõnes meie pakutavas töötoas. Mitmeid neist saame korraldada jooksvalt, soovitame aga kindlasti aeg ette kokku leppida.

Muuseumi rõdugaleriis esitleme regulaarselt näitusi erinevatelt rahvusvahelistelt kunstnikelt ja muuseumi kogude põhjal.

Kelle jaoks tiirleb tänapäeva maailm natuke liiga kiiresti, leiavad unustamatu pelgupaiga Raamatutoas “Fahrenheit 451“.

Paberimuuseumis uurime paberit kui universaalset materjali loovaks eneseväljenduseks ning tutvustame pidevalt uusi mahulise paberikunsti teoseid.