“KUNST VÕTAB AJA MAHA” on näitus, mis esitleb viimaste aastakümnete Poola litograafiakunsti. Poola on juba aastaid tuntud kui litograafiakunstnike ja väljapaistvate kunstiteoste kodu. Tänu sihtasutusele Poola Litograafia Vabariik on juunis võimalik näha pea 30 tööd, mis on loodud antud tehnikas. Litograafia, oma ajakuluka ja keeruka tootmisprotsessiga, on lisatud UNESCO kaduvate oskuste nimekirja. On aeg see unarusest päästa ja litograafiapressilt tolm pühkida!

Näitus koosneb mitmetest litograafiatöödest. See püüab vastata küsimusele: kas litograafia (käsitöökunstivormina) on jätkuvalt tähtis arvutitehnoloogia ja digitrüki ajastul? Tulemuseks on kogum graafilistest teostest, mille on loonud kuue erineva ateljee kunstnikud üle kogu Poola: Lublin, Gdańsk, Łódź, Katowice, Poznań ning Wrocław. Esitatud tööde vorm ning sisu loovad ühenduse uue (esteetiline väärtus) ja vana (kaasnevad tehnikad) vahel, näidates ära, et litograafial läheb ikka veel hästi.

Näituse avamine: 1. juunil kell 18. Kell 19 hakkab vabavormis diskussioon koos litograafia õpetaja Tomasz Maleci ja kunstniku Jolanta Gmuriga, kes on 2015. loodud Poola Litograafia Vabariigi kaasasutajad.