Rõdugaleriis 09.-27.11.2016

Ungari paberikunstnik ja disainer Gábor Farkas kutsub teid oma raamatute ja väljalõikete näitusele, millele järgneb akordioni kujuliste raamatute ja paberist voltimise töötuba. Gábori töid on varem esitatud nii Ungaris kui välismaal, kuid see on tema esimene näitus Eestis.
Näitus heidab pilgu tänapäeva Ungari graafilisele disainile. Projekt on valminud Tartu Kunstiresidentuuri programmi, Ungari Instituudi ja Trükimuuseumi koostöös.

Gábori töid on kirjeldatud järgmiselt: „Tema tähtsaim „toormaterjal“ on täht, raamat ja kirjandus: tähed voolavad hooletu üleujutusena korrapäraselt seisvate paberiseinte vahelt välja, ja siis kui õrn tuul on neid üles korjanud, alustavad nad omal soovil moodustama sõnu, lauseid ja luuletusi. Sõnad ja laused kaasaegsest ungari luulest (Sándor Weöres, Dezső Tandori, Ákos Fodor) – vabastatud kinnisest luul
evormist – kergelt libisevad maailma, visuaalse kunsti väljale. Alale, kus hämarad kujundid tasakaalustuvad ettevaatlikute sammudega vormi ja vormi puudumise vahel, tasandi ja ruumi, sügavuse ja kõrguse vahel.“

Kunstnikust
Varga Gábor Farkas sündis 1977. aastal Székesfehérváris ning elab praegugi oma sünnilinnas. 2001. kuni 2006. aastani õppis ta Budapestis, ungari kujutava kunsti ülikoolis graafilist disaini. Ta on mitme graafikute ühenduse liige. Ungaris on tal olnud hulgaliselt isikunäitusi, teisteseas Székesfehérváris, Balatonfüredis ja mujal. Tema töid on eksponeeritud Belgias, Itaalias, Ukrainas ning mujalgi paljudes galeriides.