22.09.2016 – 02.10.2016 K-P 12:00 – 18:00

Külaliskunstnik PJ Bruyniksi (Holland) näitus Tartule kui Eesti ‘teisele linnale’ (ning seetõttu mitte kunagi ebaõnnestuvale linnale) pühendatud monumentide prototüüpidest.

Miks mitte kunagi ebaõnnestuv linn?

Olla Teine on kõige parem positsioon, kuna see lubab teha ükstapuha, mida hing ihaldab. Teise koha omanik ei pea oma staatust ülal hoidma ning positsiooni kaitsma. Seetõttu Teised kunagi ei ebaõnnestu.

*Miks uued monumendid?*

Tartu on täis ausambaid, mis on pühendatud kuulsatele linnaelanikele. Viimane aeg lisada juurde mõni linnale endale.

Seetõttu – tähistame seda, et oleme Teised!
Näitusel esitletakse kolme prototüüpi: Alati edukas harjutusmasin, Võidupoodiumi viis variatsiooni ning Sädelev mõttepilv. Külastajad saavad ise otsustada, milline neist võiks saada realiseeritud. Näituse avamine (22.09.2016) on interaktiivne, kuna külastajad võivad jagada lugusid sellest, miks on hea olla Teine – või kirjutada need märkmikusse.

Kunstnikust

PJ Bruyniks ehitab asju, armastusega: *kasutada mittetüüpilisi materjale, mõistatada kuidas neid omavahel ühendada ning mängida pingetega, mis ilmnevad ‘õrna’ ja ‘karmi’ ning teravate joonte ja ebamääraste vormide vahel;
*objekte desümboliseerida, uurides, mis lasub inimkäitumise nagu grupidünaamika ja kire taga või et mis defineerib kasutuse. Dekonstrueerida, et kuidas ja omistame me väärtusi oma tajule, tunnetele, mõtetele ja otsustele.