Kasvuhoone on hoone, kus luuakse spetsiaalsed tingimused kasvatamise jaoks.
Kasvuhoones toimub kasv.
Kasvuhoones luuakse spetsiaalsed tingimused taimede kasvatamise jaoks. Need taimed on seatud eraldi ülejäänud loodusest, kaitstud väliste keskkonnamõjude eest; nad on kasvu soosivas soojas niiskes keskkonnas kasvamas nööripidi üles ja moodustamas oma iseloomuliku liikumisega tajutavaid rütme.
Kasvuhoones oled eraldatud.
Selles oled vaadatud.
Kasvuhoone kätkeb endas vastuoluliselt mõjuvaid omadusi: ühelt poolt loob see hubase ja sooja keskkonna, mis soodustab kasvu, teisalt määrab oma ruumilises ülesehituses selle kasvu piirid ja mustrid. Klaas võib tekitada mulje avatusest, kuid tegelikkuses toimib see eraldajana, jättes ühtlasi ruumi kontrollivale pilgule väljastpoolt.

9. septembril kell 18:00 avatakse TYPA galeriis Liisa Mudisti näitus “Kasvuhoone”, mis jääb avatuks 4. oktoobrini. Näitusel on eksponeeritud maalist ja helist koosnev installatsioon, mis otsib dialoogi kahe meediumi vahel. Kasvuhoone metafoorses ruumis
mediteerib kunstnik isikliku kasvu, atomiseerumise ja vaimse tervise üle; lisaks juurdleb isolatsiooni ning selle ületamise üle.

Liisa Mudist (1994) on kunstnik ning luuletaja, kes on oma kunsti- ja luulepraktikas tegelenud meediumi olemuslikkusega. Oma loomingus keskendub Mudist mõjule, mis on luule või maali osadel: sõnadel, tähtedel, liikumisel, rütmil, milline kultuuriline mõju on värvidel ja kompositsioonil. Isiklikust vaatepunktist lähtudes vaatleb ta marginaalsete ja hegemooniliste ideede suhteid. Tema loomingut on eksponeeritud Eestis, Šotimaal ja Soomes. Mudisti luuletused avaldati esmakordselt 2019. aasta Värskes Rõhus, mille eest ta pälvis 2019. aasta Värske Rõhu Aastapreemia ning Prima Vista kirjandusauhinna “Esimene samm”.