18. mail kell 18.00 avame Trüki- ja Paberimuuseumi galeriis näituse Linoollõike konkursile saadetud töödest!
 
Juba kolmandat korda selle aastakümne jooksul korraldas Trüki- ja paberimuuseum rahvusvahelise linoollõiketehnikat populariseeriva võistluse Linoollõike konkurss / Linocut contest. Töid laekus ca 8 kg jagu nii Eestist, Uus-Meremaalt, Kasahstanist, Austraaliast, Poolast, Soomest, Rumeeniast ja Austraaliast. Võistlus kogub töid nii algajatelt kui edasijõudnutelt, lastelt ja täiskasvanutelt.
 
Konkursi võitjad kuulutatakse välja 28.06 Facebookis. Võidutööde valikusse saad anda oma panuse ka sina! Nimelt valitakse auhinnalised tööd välja kolmes kategoorias:
 
1. Facebooki publiku lemmik
2. Trüki- ja Paberimuuseumi meeskonna lemmik
3. Kunstnikežürii lemmik
 
Pärast näituse avamist avalikustame Trükimuuseumi Facebooki lehel fotoalbumi konkursile saadetud töödest, kus saab oma lemmiku(te) poolt hääletada. Facebooki publiku lemmiku kategooria võidab töö, mis kogub enim laike.
 
Kunstnikežüriisse kuuluvad möödunud aasta Linoollõike konkursi võitjad Toomas Kuusing, Cristo Madissoo ja Bob Sparham.
 
Näitus on avatud kuni 22. juunini Trüki- ja Paberimuuseumi galeriis aadressil Kastani 48f. Muuseum ja galerii on avatud K-P kell 12-18.
 
Linoollõike konkursi auhinnafondi toetavad Raamikoda, Snitty OÜ, ToolTrade Baltic OÜ ja Studio Tartuensis.
 

NB! Lisaks linoollõike konkursi näitusele avame samaaegselt ka püsinäituse Trüki- ja Paberimuuseumi õppeklassis. Püsinaitusel on eksponeeritud kõik eelmiste aastate võidutööd ning näitus täieneb aasta-aastalt.

Facebook: https://www.facebook.com/events/1788325267894369/?notif_t=plan_user_invited&notif_id=1525859699658295