17. novembril kell 18:00 on kõik oodatud kohtuma Tartu Linnaresidentuuri praeguste külaliskunstnike Aina Ferreriga Hispaaniast ja Eva Ennistiga Kanadast!

Aina Ferrer, kes veedab Tartus vaid 20 päeva, tutvustab sündmusel oma 2-nädalast projekti “Meile meeldib segadus”. Aina on lõpetanud Barcelona Ülikooli ning hetkel õpib ta Barcelona Kunstiakadeemias, kus ta töötab ka kunstiõpetajana. Olgugi, et Aina on õppinud ning oma oskusi täiendanud ka väljaspool Hispaaniat, on TAIR tema esimene ametlik kunstiresidentuuri programm. Novembri esimeste nädalate jooksul töötab Aina kuue suure joonistuse/trükise kallal. Teema, mida ta käsitleb, on inimloomus, mida ta soovib käsitleda ja esitleda kehavedelike kui metafooride kaudu. Aina ise kirjeldab oma projekti “Meile meeldib segadus” sedasi:

See on lähenemine mõningatele duaalsustele meie käitumises, mis on meie loomusega tihedalt seotud. Ennekõike pean ma silmas kohustusi maailma vastu. Materjal, mille ma olen avastamiseks välja valinud, on kehavedelikud, mis täidavad meie kehas aktiivselt kahte erinevat rolli.

Kanada-eestlane Eva Ennist on kunstnik ning kunstiõpetaja, kes liitus TAIRi programmiga, et uurida oma tugevaid Eesti juuri. Eva kasutab segatehnikat ning Tartus kasutab ta meediumina oma ema vanu töökindaid. Eva jätkab töötamist kuni novembri lõpuni, ent räägib sündmusel samuti veidi enda projektist.

Kunstnikud serveerivad vestluste ja kunsti kõrvale ka snäkke. (Alkohoolsed) joogid palume külalistel aga ise kaasa võtta.

Eksperimentaaltootmisesse pääseb Aparaaditehase hoovist rohelisest uksest teisele korrusele.