Lühikese aja jooksul, mis Eestist pärit Berliini maalikunstnik Paul Pretzer on Tartus veetnud, on ta sellesse linna kiiresti kiindunud. Ta sõidab jalgrattaga, käib Emajõest kala püüdmas ja Trükimuuseumis graafikat tegemas. Kunstnikuna meeldib Paulile noppida ühe kunstiklassikast tuntuks saadud motiivi siit, teise sealt ja need sama tasapinna peal kokku viia. Nõnda moodustub omamoodi hüpnotiseeriv sürrealistlik maailm ja tekib täiesti uus kontekst. Harjumuspärase maalitehnika asendas Paul kunstiresidentuuri ajal vasesöövituse tehnikaga, jäädes sealjuures sürrealistliku figuratiivsuse temaatika juurde.

29. augustil algusega kell 19.00 palub Paul kõiki enda näituse avamisele Trükimuuseumi Rõdugaleriis. Näitusel on eksponeeritud tema residentuuri ajal valminud graafika ning ka varasem looming. Ühtlasi saab näitusel sirvida kataloogi, kus saab ülevaate tervest Pauli loomingust.

Näitus jääb avatuks kuni 17. septembrini.
Rohkem Pauli loomingust: https://www.paulpretzer.com/

Näitust toetavad: Tartu Trüki- ja Paberimuuseum, Tartu Linn, Tartu Kultuurkapital
Paul Pretzer viibib Tartus Tartu linnaresidentuuri programmi raames. Kunstiresidentuuri programmi rahastab Tartu linn ning seda viib läbi Eesti Trüki- ja Paberimuuseum. Rohkem infot projekti ning tulevate kunstnike kohta leiad lehelt residency.tartuensis.com.