Ruumiliste raamatute rändnäitus “Arhitektuur paberist ja paberil”

Ruumiliste, liikuvate ja mehaaniliste elementidega raamatute ajalugu ulatub 700. aasta tagusesse aega, 13. sajandisse, kus inglise benediktiini munk Matthew Paris töötas välja arvatavalt esimese liikuva paberseadme selleks, et arvutada tulevate aastate kristlike pühade kuupäevi. Algselt olid liikuvad raamatud mõeldud õppevahenditeks ainult täiskasvanutele, tänapäeval on ruumiline raamat nii hariv ja õpetav, kui meelt rõõmustav.

Rändnäitus “Arhitektuur paberist ja paberil” tutvustab arhitektuuriga seotud ruumilisi raamatuid kaasaja paberiinseneridelt ja -kunstnikelt. Näituse eksponaadid tutvustavad maailma arhitektuuripärandit ja kaasaja arhitektuuri makettidena, samuti on näitusel näha teemaga seotud kunstnikuraamatuid. Viimase kümnendi jooksul on mahulised raamatud muutunud tehniliselt keerukateks ja kunstiliselt kõrgetasemeliseks.

Igas näitusepaigas toimub õpituba, kuhu ootame kõiki huvilisi. Õpituba keskendub paberi, kui kõige lihtsama ja kättesaadavama vahendi kasutamisele ruumilise ja struktuurse mõtlemise arendamiseks ja praktiseerimiseks.

2018
oktoober Narva Raamatukogu
november Pagari Raamatukogu
detsember Toila Raamatukogu

2019
jaanuar Toila Raamatukogu
veebruar Tudulinna Raamatukogu
märts Maarja-Magdaleena Raamatukogu
aprill Puurmanni Raamatukogu
mai Lähte Ühisraamatukogu