Ruumiliste raamatute rändnäitus “Arhitektuur paberist ja paberil”

Ruumiliste, liikuvate ja mehaaniliste elementidega raamatute ajalugu ulatub 700. aasta tagusesse aega, 13. sajandisse, kus inglise benediktiini munk Matthew Paris töötas välja arvatavalt esimese liikuva paberseadme selleks, et arvutada tulevate aastate kristlike pühade kuupäevi. Algselt olid liikuvad raamatud mõeldud õppevahenditeks ainult täiskasvanutele, tänapäeval on ruumiline raamat nii hariv ja õpetav, kui meelt rõõmustav.

Rändnäitus “Arhitektuur paberist ja paberil” tutvustab arhitektuuriga seotud ruumilisi raamatuid kaasaja paberiinseneridelt ja -kunstnikelt. Näituse eksponaadid tutvustavad maailma arhitektuuripärandit ja kaasaja arhitektuuri makettidena, samuti on näitusel näha teemaga seotud kunstnikuraamatuid. Viimase kümnendi jooksul on mahulised raamatud muutunud tehniliselt keerukateks ja kunstiliselt kõrgetasemeliseks.

Igas näitusepaigas toimub õpituba, kuhu ootame kõiki huvilisi. Õpituba keskendub paberi, kui kõige lihtsama ja kättesaadavama vahendi kasutamisele ruumilise ja struktuurse mõtlemise arendamiseks ja praktiseerimiseks.

2017

Siimusti Raamatukogu
Muuga Raamatukogu
Viru-Nigula Raamatukogu

2018

Vergi Raamatukogu
Palamuse Raamatukogu
Väike-Maarja Raamatukogu
Narva Keskraamatukogu
Pagari Raamatukogu
Toila Vallaraamatukogu

2019

Tudulinna Raamatukogu
Maarja-Magdaleena Raamatukogu
Puurmanni Raamatukogu
Lähte Ühisraamatukogu
Sõmeru Raamatukogu
Tamsalu Raamatukogu

2020

Kiviõli Linnaraamatukogu
Türi Raamatukogu
Pärnu-Jaagupi Raamatukogu
Are Raamatukogu