4. septembril kell 18 avatakse Eesti Trüki- ja Paberimuuseumi galeriis (Kastani 48f , Tartu) Johanna Mudisti näitus “Väike inimene”

Projekt „VÄIKE INIMENE” koosneb tikutopsi mõõtu miniatuursetest joonistustest. Teosed on narratiivsed, andes edasi koomiliselt inimese igapäevaelu poeesiat kui ka traagikat. Jutustavad kujundid joonistustel kujutavad elu inimlikku absurdsust, mis balansseerib igapäevaelu ja fantaasia vahemail.
Vormiliselt viitab näituse pealkiri väikesele formaadile, millel on kujutatud miniatuursed figuurid. Teosed on oma väikesest formaadist tulenevalt intiimsed, pannes vaataja olukorda, kus ta on sunnitud joonistusi vaatama füüsiliselt ebatavaliselt lähedalt.
Sisulise poole pealt on „VÄIKE INIMENE” eelkõige inimene oma asjatoimetuste väiksuses, distantsilt vaadates. Suures plaanis pole üksikisiku mured, rõõmud, saavutamised, vihkamised ja soperdused kellelegi olulised. Me sahkerdame nagu sipelgad, aga eesmärk on üsna naeruväärne või puudub sootuks. Kui püüame tajuda inimese eksistentsi tervikuna või hoomata korrakski tähistaeva suurust, siis tundub üksikisiku arutu rühkimine ja igapäevane olme üsna tühine.

Johanna Mudist (sünd 1991) on Tallinnas elav ja töötav kunstnik. Ta on lõpetanud Tartu Kõrgema Kunstikooli maalingute (BA) 2014 ja Eesti Kunstiakadeemia (MA) 2017 maali osakonna. Ta on ennast erialaselt täiendanud Soomes ja Poolas. Aastast 2016 on Johanna Mudist Eesti Maalikunstnike liidu liige.

Näituse toimumist on toetanud Eesti Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Tartu linn ja Hasartmängumaksunõukogu.