Residentuuriprogramm otsib põrandat vaibamaalile

posted in: Uncategorized | 0

2018. aasta suvel võõrustab Tartu linnaresidentuuri programm Pakistani maalikunstnikku Rukhe Zaidi. Tartus veedetud kolme kuu jooksul ammutab kunstnik inspiratsiooni Tartu õhustikust ja arendab oma erialaseid oskusi. Samas soovib kunstnik jätta enda poolt kingitusena tartlastele ka oma loomingut. Plaanis on maalida traditsiooniliste mustritega vaibamaal mõne Tartu avaliku kultuuriasutuse põrandale.

Programm kuulutab välja avaliku konkursi sobiva asukoha leidmiseks. Pakkumised on oodatud kõikidelt Tartu asutustelt, kes tunnevad end olevat seotud kunsti- ja kultuurivaldkonnaga ning kuhu avalikkusel on hiljem ka ligipääs maaliga tutvuma. Programm katab kõik maali valmimisega seotud kulud, huvitatud organisatsioon peab võimaldama kokkulepitud tingimustel kunstnikule ligipääsu põrandapinnale ja avaliku esitluse korraldamist töö valmides.

Kandideerimiseks ootame hiljemalt 30. aprilliks vabas vormis taotlust, kus on toodud ära põranda asukoht, mõõdud ja materjali kirjeldus, soovitavalt koos fotodega ning lühike selgitus, et miks on just antud asutus põrandamaali jaoks kõige sobivam. Samuti on oluline selgitada, milliseid väärtusi annaks põrandamaal antud asutusele.

Rukhe Zaidi külastus ja tegevused toimuvad Tartu linnaresidentuuri programmi raames. Programm võimaldab kuni 16 kunstnikul aastas elada ja töötada Tartus, suhelda kohalike elanikega, otsida inspiratsiooni siinsetest vaatamisväärsustest ja esitleda oma töö tulemusi näitusel. Lisainfot projekti ning 2018. a. kunstnike kohta leiad lehelt residency.tartuensis.com

LISAINFO:

Kunstniku koduleht: http://rukheneelofer.com/

Tartu linnaresidentuuri koduleht: http://residency.tartuensis.com/

Salme Kulmar

Residentuurikoordinaator

+372 56 166 394

salme@tartuensis.com