TYPA ruumikool alustab jälle

posted in: Töötoad | 0

Ruumikool on teist aastat Trüki- ja Paberimuuseumi ruumides tegutsev kunsti- ja käsitööring lastele. Sõnas „TYPA“ saavad kokku tüpograafia ja paberikunst. Sõnaga “ruum” saab märkida erinevaid ruume – meie ümber on maailmaruum ja igas ühes on oma siseruum. Kindlasti on olemas veel mänguruum ja kasvuruum.

Tegevused, mis hakkavad toimuma Trüki- ja Paberimuuseumis, on eelkõige seotud majas olevate võimalustega – tegutseme köitjate ja trükkalitena, valmistame paberit ja voldime. Eelnenud aastast enam tahame lastega maalida ja joonistada, voolida ja teha graafikat. Otsime tegevuse käigus seoseid kunsti- ja inimkonna ajalooga.

Tund toimub üks kord nädalas, esmaspäeviti. Lapsi õpetavad vähemalt kaks juhendajat, kes on pedagoogilise haridusega oma ala spetsialistid.

Esimene kohtumine toimub juba 2. septembril, sel korral kell 16:00-17:00. Selles tunnis me praktilist tööd ei tee. Tutvume (ja taastutvume) teineteisega, mängime mänge, räägime ja teeme plaane. Järgmine tund on 9. septembril algusega kell 16:30.

 

Koht: Eesti Trüki- ja Paberimuuseum, Kastani 48f, Tartu

Aeg: esmaspäeviti 16:30 kuni 18:00

Tasu: 17 € kuus

Lisainfo: Evelyn Reemann, 58371819

 

Kohtumiseni Trüki- ja Paberimuuseumis!